איטום קירות – הקשיים באיטום והחשיבות שבמערכת איטום קירות חיצוניים איכותית.
13
rtl,page-template-default,page,page-id-13,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

איטום קירות – החשיבות שבאיטום קירות איכותי והקשיים שבעבודה

מהו איטום קירות וחשיבותו

איטום קירות הוא בעצם עטיפות החלק החיצוני של קירות בבידוד נגד מים, כדי למנוע חדירת מים אל החלק הפנימי של הקיר והצטברותם שם. במקרה בו אין איטום קירות חיצוני או שאיטום הקירות הוא לקוי, יתרחשו תופעות של רטיבות בקיר, נזילות ועובש. חשוב גם לזכור לבצע איטום קירות לפני החיפוי שלהם, קבלני בנייה רבים לא בודקים זאת לעומק וגורמים לכשלים עתידיים במבנה. אם איטום הקירות יהיה לקוי עלולים להיווצר סדקים בקיר, סדקים אלו נוצרים בחיפוי, בטיח או בקיר עצמו ומאפשרים חדירת מים אל תוך החלק הפנימי של הקיר, מה שלא אמור לקרות. בגלל הסדקים, המים נכנסים ונכלאים שם, מצטברים וגורמים לרטיבות בקיר ועובש מתפתח כתוצאה כך.

הקושי שבעבודת איטום קירות

איטום קירות זה לא משחק ילדים, זוהי עבודה מאוד קשה ומסובכת. יש צורך בידע רב בתחום בכדי לדעת להתאים מכל הסוגים הרבים של חומרי האטימה את החומר המתאים ומבין השיטות הרבות בשוק את השיטה המתאימה לסוג החיפוי ולתקלה. איטום קירות זו עבודה מקצועית המיועדת רק לבעלי ניסיון רב, זוהי עבודה מסוכנת אותה לרוב יש לבצע בגבהים ובקור רוח רב. יש צורך בהכשרות רבות לעבודה בגבוה וניסיון בכדי לבצע עבודה מוצלחת. כל עבודה איטום דורשת לפחות שני בעלי מקצוע לפחות, חומרים רבים ויקרים, זמם עבודה רב – לכן העלויות של טיפול מקצועי הן יקרות.

שלבים באיטום קירות חיצוניים

העת ביצוע עבדות איטום קירות יש צורך בשמירה על נהלי עבודה ייעודיים, חשוב לבצע את העבודה בקפידה ודיוק לפי כל הכללים וההנחיות, שכן אי עמידה בתקנים עלולה לגרום לנזקים ותקלות עתידיות או אף כשל כללי של כל מערכת האיטום מההתחלה. השלבים העיקריים בעבודה איטום קירות חיצוניים הם:

בדיקת סוג החיפוי – חשוב לבדוק את סוג החיפוי ולזהות אותו בצורה נכונה, ישנם סוגים רבים של חיפויים ולכל חיפוי יש להתאים חומר איטום מותאם ושיטת עבודה שונה.

בחירת החומר המתאים – קיימים חומרים רבים בשוק המיועדים לאיטום קירות, לכל קיר וחיפוי מתאים חומר שונה ויש צורך בידע נרחב בנושא בכדי להתאים את חומר האיטום המתאים ביותר למצב.

מריחת חומר האטימה – יש צורך בניסיון במריחת חומר אטימה, שכן כל כשל או ליקוי קטן יפגע בכל מערכת האיטום. חומר האטימה אמור להיות מונח בצורה מבוקרת ואחידה, ויש לשים לב לדברים רבים בעת ביצוע המריחה.