יריעות ביטומניות מחיר – המחירים והיתרונות שבעבודת איטום ביריעות ביטומניות
7
rtl,page-template-default,page,page-id-7,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

יריעות ביטומניות מחיר – מהן, היתרונות בשימוש בהן והמחירים

מהן יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן רצועות מתועשות העשויות מחומר הנקרא ביטומן, הן מועשרות בפולימרים מסוגים שונים. היריעות נבדלות אחת מהשנייה לפי הפולימרים המעשירים אותן – פולימר מסוג APP או פולימר מסוג SBS. היריעות המועשרות על ידי פולימר מסוג APP אלו היריעות הנפוצות ביותר בשימוש, אלו הן יריעות המועשרות בפלסטיק, הן מסוגלות להתרחב בלבד,אין להן את היכולת להתכווץ. היריעות המועשרות על ידי פולימר מסוג SBS הן יריעות על בסיס גומי סינתטי וגמיש, הן מסוגלות גם להתרחב וגם להתכווץ. היריעות משווקות בשני גדלים שונים : 4 מילימטרים עובי ו10 מטרים אורך או 5 מילימטרים עובי ו7.5 מטרים אורך. ליריעות ביטומניות מחיר ושימוש ברמה גבוהה בימינו, השימוש הנפוץ ביותר הוא ביריעות בעובי 5 מילימטר(מועשרות בAPP). ליריעות ביטומניות מחיר גבוה יותר יחסית מחומרים אחרים כמו זפת או פולאריטן, אך הן מהוות פתרון איכותי יותר וטוב יותר להקמת מערכת איטום כוללת לגג המשתמרת ללא צורך בהוצאות נוספות.

היתרונות בשימוש ביריעות ביטומניות

למרות שליריעות הביטומניות מחיר גבוה יחסית, יש להן יתרונות רבים שהופכים אותן למשתלמות הרבה יותר מדרכים אחרות. היריעות הביטומניות הן גמישות מאוד וחזקות, מה שנותן להן את היכולת להתגמש במקרים של תזוזות אדמה ולשמר את האיטום ללא קרעים או תקלות כתוצאה מתזוזות כאלו. היריעות לרוב חסינות מפני קרינת UV בגלל ציפוין הייחודי, מה שהופך אותן לעמידות מפני בלאי המתרחש כתוצאה מקרינה זו. היריעות מגיעות בתור שכבה אטימה ואחידה, מה שהופך את איכות האיטום לגבוהה מאוד וכן את היישום של היריעות לקל ונוח. בנוסף לכל, ליריעות ביטומניות אמנם מחיר גבוה ביחס לשיטות אחרות, אך זוהי השקעה כספית משתלמת. בשיטות אחרות כמו זיפות גגות, יש צורך בטיפולים נוספים מדיי שנה מה שמהווה הוצאות מצטברות, טיפולים אלו לא דרושים באיטום ביריעות ביטומניות מה שהופך אותן להוצאה משתלמת לטווח הרחוק.

מתי נשתמש ביריעות ביטומניות

השימוש ביריעות ביטומניות מהווה פתרון טוב כמעט בכל מקרה, כמו שהסברנו קודם לכן, ליריעות ביטומניות מחיר משתלם מאחר והן לא דורשות הוצאות מתמשכות לאורך השנים, דבר זה הופך אותן להשקעה כספית משתלמת. היריעות הביטומניות מתאימות כמעט לכל מצב – גגות ישנים, איטום ישן ביריעות ביטומניות, איטום תקין בזפת ועוד… שיטת איטום זו מתאימה את עצמה לכל מקרה כך שניתן להשתמש בה כמעט בכל מצב ולקבל תוצאה איכותית ומשתלמת.