שירותי תמלול

תמלול ראיונות לסטודנטים – פתח עכשיו

מידע על תמלול ראיונות לסטודנטים

סטודנטים רבים הנמצאים בעיצומם של לימודים לתארים שונים, עורכים ראיונות ומחקרים שונים. ככלל, תארים מהקשת של מדעי החברה – סוציולוגיה, קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה וכו’ – מצריכים שעות עבודה רבות הכוללות שיחות וראיונות עם גורמים רבים. את הראיונות האלו יש לתרגם אל קובץ טקסט, מלאכה הקרויה תמלול. למעשה, ניתן לומר כי תמלול ראיונות לסטודנטים היא עבודת התמלול המאתגרת ביותר – היא מצריכה רגישות גבוהה, ירידה לפרטים הקטנים ועיון מעמיק בתכנים הנאמרים. כמו כן, כאשר אנו באים לתמלל ראיון לסטודנטים, עלינו להשתמש בציוד מתקדם ויקר, כדי שחלילה לא נפספס איזו טענה, אמירה, שאלה או הבהרה. כמו-כן, ניתנת חשיבות יתירה להבדלים בין המראיין למרואיין, ובלבול ביניהם – אפילו הקל והזניח ביותר – עלול לגרור אחריו בעיות רבות.

למה תמלול ראיונות הוא מקצוע?

רבים תוהים – ובצדק – מדוע בכלל קיים שירות לתמלול ראיונות, כאשר הסטודנט יכול היה פשוט להאזין להקלטה ולהקליד את התוכן אל המחשב. לאמיתו של דבר, מדובר בשעות עבודה רבות ויקרות – בזבוז זמן עבור הסטודנט. ההקלטות מכילות שעות רבות של ראיונות, תצפיות, קבוצות מיקוד וכו’ – במילים אחרות, הרבה מאוד חומר. כמו-כן, במקרים רבים נדרש לבצע ניתוח מעמיק באותו החומר, מה שמקשה אפילו יותר על המלאכה.

זקוקים לתמלול ראיונות לסטודנטים? מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם. לחילופין, אנו מזמינים אתכם לשלוח אלינו את ההקלטה שברצונכם

לתמלל ונשלח לכם הצעת מחיר במהרה.

מה הוא תמלול?
התמלול הוא המרת קבצי שמע לטקסט כתוב.
העוסק בתמלול קבצי אודיו, מכונה מתמלל.
כאשר מעוניינים בתמלול מדויק ואיכותי, צריך לגשת למתמלל מיומן במלאכה הזו מפני שהתמלול דורש מיומנות רבה.
על המתמלל להבחין בין גווני קולות, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של הדוברים , סוגי אינטונציות ועוד.

בשנים האחרונות ניתן למצוא דוגמאות של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול של הרצאות
תמלול של שיחות
תמלול ראיונות
תמלול דיונים משפטיים
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות

בהמשך המאמר תקבלו פירוט על אותם גווני התמלול הקיימים

תמלול הרצאות – שומעים הרצאה שנמצאת על גבי קובץ אודיו וצריך להפוך אותה לטקסט כתוב
תמלול משפטי – הינו סוג תמלול אשר מייצג שיחה ואותו תמלול מיוצג כהוכחה בפני השופט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות מקובץ שמע לטקסט כתוב, יש מקרים בהם אותן הקלטות אינן מבוצעות בתנאים נוחים, יש רעשים רבים ברקע אשר מפריעים לשמיעה וכיוון שכך, תמלול מסוג זה מאפשר להשיג את אותו הראיון בצורת טקסט.
תמלול שיחות – ברוב המקרים נערכו עבור צורך משפטי, יש בנוסף שיחות מוקלטות וכיוון שכך החובה היא להעביר את אותן שיחות בשביל חשיפתם מול השופט.
תמלול הקלטות – המרת הקלטות מקבצי שמע לטקסט כתוב.

תמלול באיכות גבוהה

על מנת שהתמלול יהיה טוב, חשוב שלאיש המקצוע יהיה את אותם כישורים ומיומנויות המתאימים לכך כמו למשל:

יכולת שמיעה חדה, ידע טוב של אותה השפה, הוא גם צריך להיות בקיא בתוכן שאותו הוא מתמלל, אם לדוגמא ההקלטה עוסקת בנושא הקשור למשפט, אז שיהיה את ההיכרות באותם מונחים מעולם המשפט.

בנוסף קיים צורך אורך רוח וסבלנות מקסימלית בגלל שלפעמים צריך לשמוע לקטע השמיעה מספר פעמים על מנת לפענח אותו בגלל שאם לא, יכול להימצא חסרים באותו טקסט כתוב.

איך צריך לבחור מתמלל מקצועי?

כאשר פונים לאיש המקצוע, חשוב לברר איתו את הנקודות הבאות:
האם יש לו ידע וניסיון בתמלול קבצי שמע והאם הוא גם תמלל סוגים שונים של הקלטות.

בתחום של התמלול ניתן למצוא כמה וכמה תוכנות לתמלול, תבדקו איתו באיזה סוג תוכנה הינו משתמש, אם הוא אינו יודע לציין באיזה סוג תוכנות הוא מתמלל, יתכן שהוא לא מתמלל מנוסה.

האם המתמלל מסוגל לתמלל קבצים שיש בהם איכות שמיעה ירודה, למתמללים מקצועיים יש תוכנות מיוחדות שמשפרות קבצי שמע וגם הקלטה עם איכות נמוכה במיוחד הם מסוגלים לתמלל.

זה היה מאמר בנושא תמלול ראיונות לסטודנטים למענכם ובשבילכם.

 

תמלול ראיונות לסטודנטים - תמלול מהבית
תמלול ראיונות לסטודנטים – תמלול מהבית

תמלול הרצאות

 

גוגל תמלול

 

תמלול שיחת טלפון

תמלול הרצאה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *