שירותי תמלול

תמלול קבצי שמע – מידע חשוב

תמלול קבצי שמע – מידע חשוב

קבצי שמע מופיעים במקומות רבים בחיינו, במקומות העבודה, צרכים לימודיים, צרכים משפטיים. תמלול קבצי השמע הופך אותם לכאלו שאפשר לעבוד איתם בצורה רשמית. כך קבצי שמע מסוימים מכילים בתוכם שיחות אשר קשורות לעניינים משפטיים כאלו ואחרים. בהמשך לכך, ישנו צורך להפוך שיחת טלפון לקובץ כתוב וזמין על מנת ששיחת הטלפון תהיה כבילה בבית משפט. על מנת שהשיחה תהפוך לראייה תקינה לכול דבר, ישנו צורך שהיא תכתב על ידי מומחים ובעלי מקצוע אשר יש להם מומחיות בתחום התמלול. כך טוב לדעת כי כיום נעשה תמלול מאנגלית לעברית ותמלול ברחבי הארץ לכול מי שצריך. שירותי תמלול יכולים להינתן במידת הצורך ולהפוך כול קובץ שמע לכזה שניתן לעבוד איתו בצורה הפשוטה ביותר. שירות תמלול לסטודנטים הוא זמין גם כן ונרחיב על נושא זה לאורך המאמר.

מתי נצטרך תמלול?

נשאלת השאלה, מתי נצטרך את קובץ התמלול. גם אם אין אנו מעורבים במקרים משפטיים כאלו ואחרים, הרי שאנחנו עדיין יכולים למצוא את עצמנו זקוקים לשירות שכזה. מקרה נוסף אשר הפך לנפוץ למדי הוא מקרה של תמלול הרצאות אקדמאיות למען סטודנטים כאלו ואחרים. סטודנטים רבים נוהגים להקליט שיעורים שונים על מנת שיוכלו להתמצא בחומר גם לאחר סיום השיעור. בהמשך, כדי שיוכלו להתכונן למבחן יצטרכו הסטודנטים להפוך את קובץ ההקלטה למסמך מסודר. את דבר זה ניתן לעשות על ידי שכירת השירות של בעל מקצוע מתחום התמלול.

תמלול כמטלה עסקית

תמלול קבצי שמע יכול להופיע גם בתחומים הקשורים לעסקים הנעשים בצורות שונות. כך למשל יכול אדם מסוים לסגור עסקה באמצעות שיחת טלפון  ברגע שאדם סגר עסקה שכזאת הרי שישנו צורך במסמך מסודר ונאות בעזרתו יהיה ניתן לראות את פירוט העסקה שנסגרה בין שני הצדדים. בהמשך לכך, מסמך זה יכול לשמש כמין חוזה בין שני הצדדים עליו הם יוכלו לחתום במידת הצורך. בתור אנשי עסקים מקצועיים עליכם לדאוג לכך שתהיו עם אצבע על הדופק בכול הנוגע ליצירת מסמכים כאלו ואחרים. לעיתים מסמכים אלו יכולים להבטיח כי תוכלו לקבל רווחים כספיים גבוהים יותר לעסק שלכם.

תמלול קבצי אודיו - תמונה
תמלול קבצי אודיו- תמונה

מהו תמלול?
תמלול הינו המרה של קובץ שמע לטקסט כתוב.
אדם העוסק במלאכה זו של תמלול, נקרא מתמלל.
אם הינכם מעוניינים בתמלול איכותי, מומלץ לגשת למתמלל מקצועי במלאכה זו מפני שתמלול קבצים דורש מיומנות רבה ודיוק רב.
עליו לדעת ולהבחין בין סוגי קולות, אקצנטים וזיהוי מדויק של אותם דוברים , סוגי הדגשה וכדומה.

כיום ישנן דוגמאות של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול של הרצאות
תמלול של שיחות
תמלול של ראיונות
תמלול משפטי
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות

בהמשך המאמר נפרט על אותם סוגי התמלול השונים

תמלול הרצאות – לוקחים הרצאה הקיימת על גבי קובץ אודיו וממירים אותה לטקסט כתוב
תמלול משפטי – זה תמלול שמייצג שיחה מסוימת והוא מיוצג כראיה מול בית המשפט.
תמלול ראיונות – המרת ראיונות מוקלטים משמע לטקסט כתוב, יש פעמים שבהם ההקלטות אינן מבוצעות בתנאים נוחים, יש המולה ברקע שהינם מפריעים לשמיעה ומשום כך, תמלול של ראיונות נותן את האפשרות לקבל את אותו הראיון על גבי כתב.
תמלול של שיחות – ברוב הפעמים נערכו לצורך משפטי, קיימים בנוסף לכך שיחות מוקלטות וכיוון שכך צריך להמיר את אותן השיחות הללו עבור הצגתם מול השופט.
תמלול הקלטות – המרה של הקלטות מקבצי שמע לטקסט כתוב.

תמלול מוצלח ואיכותי

בשביל שאותו תמלול יצא טוב, חשוב מאוד שלאיש המקצוע יהיה את כל כישורים ומיומנויות המתאימים לכך למשל:

שמיעה חדה, ידע טוב של השפה, המתמלל צריך להיות שולט בעולם התוכן אותו הוא מתמלל, אם למשל התמלול עוסק בנושא הקשור למשפט, שיהיה היכרות עם אותם מושגים מעולם החוק והמשפט.

כמובן יש צורך אורך רוח וסבלנות מקסימלית כיוון שפעמים רבות יש צורך להאזין לקטע כמה פעמים בכדי לפרש אותו שאם לא, עלול להימצא מחסור באותו טקסט.

באיזה אופן בוחרים מתמלל מקצועי ומנוסה?
בפנייה למתמלל, כדאי לבדוק אצלו את אותן הנקודות הבאות:
אם יש לו את הידע בתמלול של קובץ אודיו והאם הוא תמלל כל מיני סוגים של שיחות.

בענף של התמלול יש מספר תוכנות לתמלול, תבדקו באיזה סוג של תוכנה הוא נעזר, כאשר הוא איננו יודע לציין באיזה תוכנות הוא מתמלל, יש מצב שהוא אינו מתמלל מומחה.

אם הוא עשוי לתמלל קבצים עם איכות שמע נמוכה, למתמללים בעלי נסיון ישנן תוכנות לשיפור קבצים של שמע ואף הקלטות עם איכות נמוכה במיוחד הם יכולים לתמלל.

 

 

שירותי תמלול ישירות מהמתמללת

תמלול של הרצאות

תמלול שיחות בזום

תמלול ישיבות מנהלים

תמלול משפטי – תמלול דיונים משפטיים

תמלול שיחה מוקלטת

תמלול הרצאות והקלטות

תמלול של פגישות

תמלול באנגלית

הקלטה ותמלול ישיבות
תמלול הקלטות בעברית
תמלול ותרגום

תמלול הרצאות

תמלול הקלטות לבית
תמלול ראיונות   

 

 

במידה ש ישנם גרסה חינמית השייך תוכנת התמלול?

 

ה שלומך?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *