שירותי תמלול

תמלול משפטי – מידע חשוב

תמלול משפטי – קרא כאן

תביעה משפטית, זה לא הליך קל. התביעה, עשויה להימשך חודשים ארוכים ואף כרוכה בעלויות כספיות די גבוהות. עוה”ד יעשה את כל שניתן כדי לפתור  את המחלוקת בין שני הצדדים בעסקת פשרה, אם מדובר בתביעה אזרחית. אם הוא לא יצליח, הוא יצטרך לנקוט בכלים אשר יסייעו לו בהצלחת המשפט כגון תמלול קבצי שמע, שיתבצעו לפי הכללים והחוקים בביהמ”ש.. למשל אם קיימת ראיה שיכולה להיות טובה לצד התובע או לצד הנתבע, יש להגיש לביהמ”ש תמלול שיחה מוקלטת. למעשה תמלול זה מתבצע בקרב חברות המתמחות בכל הנושא של תמלול משפטי, כאשר זהו בעצם תמלול אודיו טקסט, שהוא קביל בביהמ”ש, נעשה בקפדנות ולפי החוקים המקובלים.

תמלול משפטי  באמצעות המלצת עורך דינכם

אם מדובר במשפט פלילי, יש להיעזר בשירותיו וייצוג של עו”ד פלילי שיעשה הכול על מנת להפחית בעונש או לגרום לכם לזיכוי. למשל אם עוה”ד ראה פגם בהתנהלות של חקירת המשטרה, הוא יוכל להוכיח זאת באמצעות תמלול חקירות משטרה. יש למסור את הקובץ על מנת להפכו מקובץ שמיעה אל תמליל דיבור כך שהתמלול יתבצע בדיוק רב,  יש למצוא חברה ותיקה העוסקת בתחום של שירותי תמלול לבית משפט. על מנת שתהיו בטוחים, כי השירות יתבצע לפי הקריטריונים של בית המשפט וחומר התמלול יהיה קביל, עורך הדין, יפנה אתכם לחברה אמינה שהוא נעזר בשירותיה.

תמלול משפטי של שיחה מוקלטת

מי שמקליט עדות חשובה, עליו לדעת, כי על פי חוק הפרטיות, מותר להקליט שיחה, בתנאי שאתם קשורים לשיחה זו. שיחה זו, לא תיחשב כ קלטה נסתרת, אבל כדי שהיא תיחשב כראיה בביהמ”ש יש להגיש את תמלול הקלטות בירושלים, במידה והמשפט ייערך בירושלים. המתמלל יאזין להקלטה ויקליד באופן מדויק כל מילה שנשמעת מקובץ אודיו.  יש להבין כי תמלול קובץ אודיו צריך להתקבל כראיה בביהמ” ש,  הוא חייב יהיה להגיע בתוספת של תצהיר תמלול שהוא חוות דעת מומחה בהתאם לפקודת הראיות (נוסח חדש התשל”א 1971). המתמלל שתמלל  תמלול משפטי, יפרט את ניסיונו, את אורך ההקלטה ואת חוות דעתו המקצועית וכי כל מה שהוא תמלל הוא ברור בתמליל.

מהו תמלול?

תמלול הוא למעשה העברה של קובץ שמע לטקסט.
העוסק באומנות זו של תמלול, נקרא מתמלל.
אם חפצים בתמלול מדויק ואיכותי, חשוב מאוד לגשת למתמלל בעל ניסיון במלאכה זושל התמלול מפני שהתמלול דורש מיומנות רבה ודיוק רב.
עליו להבחין בין גווני קולות שונים, מבטא וזיהוי מקצועי של דוברים , סוגים של הדגשות ועוד.

בימינו ישנן סוגים שונים של תמלול כדוגמת:

תמלול של הרצאות
תמלול שיחות
תמלול של ראיונות
תמלול משפטי
תמלול הקלטות
תמלול של פגישות

במאמר הבא תקבלו פירוט על אותם גווני התמלול הקיימים

תמלול של הרצאות – שומעים הרצאה הקיימת בקובץ אודיו וצריך להפוך את ההרצאה לטקסט כתוב
תמלול משפטי – זה תמלול שמייצג שיחה מסוימת ואותו תמלול מוצג כהוכחה מול השופט בבית המשפט.
תמלול של ראיונות – המרת ראיונות מוקלטים מקבצי שמע לטקסט כתוב, יש פעמים בהם ההקלטות אינן מתבצעות בתנאים טובים, יש רעש והמולה ברקע שהינם מפריעים לשמיעה ומשום כך, תמלול ראיונות נותן אפשרות להשיג את ראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – במרבית הפעמים מתבצעים בשביל צורך משפטי, קיימים בנוסף שיחות מוקלטות ומשום כך צריך להמיר את אותן השיחות הללו עבור חשיפתם מול השופט.
תמלול של הקלטות – המרת הקלטות מקובץ שמע לטקסט כתוב.

תמלול מדויק ואיכותי

על מנת שאותו תמלול יהיה מושלם, חשוב מאוד שלאיש המקצוע יהיו את אותם הכישורים שמתאימים לכך כמו:

שמיעה חדה, ידע טוב של אותה השפה המדוברת, הוא גם כן צריך להיות בקיא בתוכן שאותו הוא מתמלל, אם למשל מדובר בנושא הקשור למשפט, צריך שיהיה לו את ההיכרות עם אותם מושגים מהתחום של החוק והמשפט.

כמובן יש צורך בסבלנות מקסימלית בגלל שלעיתים צריך לשמוע לקטע השמיעה כמה פעמים בשביל להבין אותו שאם לא, יכול להיווצר חוסר בטקסט הכתוב.

כיצד צריך לבחור מתמלל מקצועי ומנוסה?

בפנייה למתמלל, חשוב לבדוק איתו את אותן הנקודות הבאות:
אם יש למתמלל את הנסיון בתמלול קובץ שמע והאם הוא גם תמלל סוגים שונים של שיחות.

בתחום של התמלול ניתן למצוא כמה תוכנות תמלול, תבררו באיזה תוכנה הינו נעזר, כאשר הוא אינו יודע לציין לכם באיזה סוג של תוכנות הוא עובד, יש מצב שהוא אינו מתמלל מומחה.

אם המתמלל יוכל לתמלל קבצי אודיו שיש בהם איכות שמיעה ירודה, למתמללים בעלי וותק ישנן תוכנות מיוחדות המשפרות קבצי שמע וגם שיחות באיכות נמוכה במיוחד הם מסוגלים לתמלל.

תמלול משפטי – הגשת תמלול לבית משפט

רמקולים מוטל עלינו ביקום

תמלולים משפטיים

 

שירותי תמלול ישירות מהמתמללת

תמלול של הרצאות

תמלול שיחות בזום

תמלול ישיבות מנהלים

תמלול משפטי – תמלול דיונים משפטיים

תמלול שיחה מוקלטת

תמלול הרצאות והקלטות

תמלול של פגישות

תמלול באנגלית

הקלטה ותמלול ישיבות
תמלול הקלטות בעברית
תמלול ותרגום
תמלול משפטי - תמונה
תמלול משפטי

 

https://www.youtube.com/watch?v=Gzfjc9GGcdY

תמלול הקלטה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *