שירותי תמלול

תמלול הרצאה – קרא כאן

איך מבצעים תמלול הרצאה

סטודנטים במהלך לימודיהם לתואר הנכסף, נחשפים באופן יומיומי להרצאות שונות מפי מרצים שונים. לא כולם ניחנו ביכולת המופלאה לזכור כל מילה הנאמרת בהרצאה, ועל כן מתעורר הצורך בכתיבת תכנים מההרצאה – נקודות חשובות, מילות מפתח או מידע קריטי. הבעיה מתחילה כאשר הכתיבה מפריעה למהלך התקין של הלמידה ופוגעת בתשומת הלב של הסטודנט. על כן, בוחרים סטודנטים רבים להקליט את ההרצאות ובשלב מאוחר יותר לתמלל אותן אל קובץ טקסט – וכעת, יש בידיהם את כל החומר כתוב ומוכן לעבודה. תמלול הרצאה נחשב לדרך האפקטיבית והיעילה ביותר לצלוח את שנות הלימודים המפרכות.

מי עוסק בתמלול הרצאות?

סטודנטים רבים מתקשים לתמלל את ההקלטות הרבות שברשותם, ובצדק: תמלול הרצאות האורכות לעתים שעה או יותר ומכילות מידע מקצועי רב וקונטקסט מורכב, מצריכות זמן ומאמצים רבים. לרוב, לסטודנטים אין זמן מיותר לעשות את זה, ועל כן סטודנטים רבים פונים לחברות תמלול מקצועיות כדי שאלו יתמללו עבורם את ההרצאות שברשותם. כדי לתמלל הרצאה מקצועית המועברת בכיתה, עלינו בראש ובראשונה להיכנס אל ראשו של הסטודנט, להבין את הקונטקסט של ההרצאה ולנסות – ככל הניתן – להעביר את הערך המוענק בהרצאה ולא לאבד אותו בדרך.

סטודנט יקר, בידך הקלטות של הרצאות והנך זקוק לתמלול הרצאה? אל תמתין עם זה! זכור שהמהירות היא גורם קריטי, פנה אלינו עוד היום ואנו נחזור אליך עם הצעת מחיר מאוזנת והוגנת.

תמלול הרצאה – אי טייפ תמלול

מה זה בעצם תמלול?
התמלול הינו העברת קבצי שמע לטקסט.
מי שעוסק בעבודת התמלול, מכונה מתמלל.
כאשר מעוניינים בתמלול איכותי, חשוב להגיע למתמלל מנוסה במלאכה זו מפני שתמלול קבצים תובע רמת ביצוע רבה ודיוק רב.
על המתמלל לדעת ולהבחין בין סוגי קולות שונים, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של הדוברים , סוגי הדגשה וכן הלאה.

כיום אפשר למצוא סוגי תמלול רבים כגון:

תמלול הרצאות
תמלול פגישות
תמלול משפטי
תמלול שיחות
תמלול הקלטות
תמלול ראיונות וכן הלאה.

במאמר תקבלו פירוט על אותם גווני התמלול הקיימים

תמלול הרצאות – לוקחים הרצאה המופיעה על גבי קובץ אודיו וצריכים להמיר אותה לכתב
תמלול דיונים משפטיים – זה תמלול אשר מייצג שיחה והינו מוצג כראיה מול השופט בבית המשפט.
תמלול ראיונות – ממירים ראיונות מקובץ שמע לטקסט כתוב, יש מקרים בהם אותן הקלטות אינן נערכות בתנאי שטח נוחים, קיימים רעש והמולה ברקע שגורמים להפרעה לשמיעה ומסיבה זו, תמלול ראיונות מעניק לנו אפשרות להשיג הראיון בטקסט כתוב.
תמלול שיחות – במרבית הפעמים מתבצעים לצורך משפטי, קיימים גם שיחות מוקלטות ומסיבה זו יש להעביר את אותן השיחות הללו בשביל חשיפתם בבית המשפט.
תמלול הקלטות – המרת אותן הקלטות מקבצי שמע לכתב.

תמלול מוצלח ואיכותי

בכדי שהתמלול יהיה מקצועי, חשוב מאוד שלאיש המקצוע יהיו כישורים ומיומנויות המתאימים כמו לדוגמא:

האזנה חדה, ידיעת השפה המדוברת על בוריה, הוא גם כן צריך להיות בקיא בתוכן שאותו הוא מתמלל, אם לדוגמא ההקלטה עוסקת בתוכן משפטי, אז שיהיה היכרות עם מושגים מעולם החוק והמשפט.

כמובן יש צורך בסבלנות מרובה מפני שלעתים יש צורך לשמוע לקטע השמיעה כמה פעמים בכדי לפענח מה שנאמר כיוון שאם לא, עלול להיווצר חסרים בטקסט הכתוב.

באיזה אופן יש לבחור מנוסה ומקצועי?
בפנייה למתמלל, מומלץ לבדוק אצלו אם יש לו ידע בפרמטרים הבאים:
האם יש למתמלל ידע וניסיון בתמלול קובץ אודיו ואם הוא תמלל סוגים שונים של הקלטות.

בענף התמלול קיימות כמה תוכנות לתמלול, בדקו באיזה סוג של תוכנה הינו נעזר, אם הוא אינו יודע לומר לכם באילו תוכנות הוא מתמלל, רוב הסיכויים שהוא אינו מתמלל מנוסה.

האם הוא מסוגל לתמלל קבצים בעלי איכות שמע ירודה, למתמללים מנוסים ישנן תוכנות המשפרות קבצים של שמע ואף שיחות עם איכות נמוכה הם מסוגלים לתמלל.

זה היה מאמר בנושא תמלול הרצאה למענכם ובשבילכם.

 

תמלול הרצאה - אי טייפ תמלול
תמלול הרצאה – אי טייפ תמלול

 

תמלול או תמליל

תמלול בזמן אמת

תמלל ראיון איכותני

 

תמלול שיחה מוקלטת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *