שירותי תמלול

תמלול שיחות טלפון – קרא כאן

מידע חשוב בנושא תמלול שיחות טלפון

תחום תמלול שיחות הטלפון הפך לנפוץ למדי בשנים האחרונות. כך רבים מאתנו מוצאים את עצמנו זקוקים לתמלול שיחות טלפון. הדבר משמש הן לשירותים פרטיים, הן לשירותים עסקיים ואף לשירותים ממשלתיים כאלו ואחרים. כך כלי הקלטת שיחות טלפון הפך לשימושי למדי, אנו חייבים להקליט שיחות טלפון כאשר הקלטות אלו יכולות להפוך לראיות אשר יעזרו לנו בנושאים שונים. מצד שני שיחות טלפון מתארכות לאורך פרק זמן של כמה דקות ומכילות מילים ומשפטים רבים. אנחנו נמצאים בעומס גדול ביותר במהלך החיים שלנו, בדיוק כשנצטרך את השיחות המתומללות נמצא את עצמנו חסרי זמן. שירותי תמלול והקלדה ניתנים על ידי מגוון של חברות ברחבי הארץ.

איך יוצרים תמלול שיחות טלפון

טוב לדעת כי תמלול נעשה על ידי מומחים בעלי ניסיון בנושא, אך נשאלת השאלה אילו כישורים דרושים על מנת שתהיינה אפשרות לייצר תמלול? כך בעלי המקצוע הם בעלי יכולת הקשבה מיוחדת כאשר הם מסוגלים להבין משפטים כאלו ואחרים גם אם הם נשמעים בצורה בעייתית. בנוסף לכך, על המומחים להיות בעלי ידע בשפה העברית על מנת שיוכלו להשלים משפטים בעצמם ולהוציא מסמך תקין ונאות. כך נוצרת הבנה כי המומחים צריכים להיות יצירתיים, עליהם לפעמים להוסיף מילים וצירופי קישור בעצמם. אין מה לומר, תמלול שיחות טלפון היא מטלה לא פשוטה.

תמלול בינלאומי

אופציה נוספת אשר קיימת בתחום תמלול שיחות טלפון היא האופציה של תמלול שיחות מאנגלית ותרגום שלהן לעברית. עבודת תמלול שכזאת נחשבת למומחיות של ממש. בעל מקצוע אשר מסוגל לייצר תמלול של שיחות טלפון מאנגלית לעברית הוא אדם בעל מומחיות גבוה למדי. כך נדרשות שני יכולות נפרדות. ראשית כול ישנו צורך להקשיב לשיחה שנעשית באנגלית ולשכתב אותה על מסמך מסוים. המתמלל צריך להיות בעל יכולת הקשבה מיוחדת כדי שיוכל לאתר את כול אותן דקויות בשפה האנגלית. לאחר מכן ישנו צורך לתרגם את המסמך באנגלית. כך תרגום מאנגלית לעברית הוא עניין קשה למדי לעיתים בפני עצמו. כעת ניתן להבין את הגיוון שקיים בתחום תמלול שיחות טלפון.

מה זה תמלול?

תמלול הוא למעשה העברה של קובץ אודיו לכתב.
אדם העוסק בעבודה זו של התמלול, מכונה מתמלל.
אם הינכם חפצים בתמלול מדויק ואיכותי, מומלץ לגשת למתמלל מנוסה במלאכה זאת בגלל שתמלול קבצים דורש מיומנות רבה ודיוק רב.
הוא צריך לדעת ולהבחין בין סוגי קולות, סוגי מבטא וזיהוי מדויק של הדוברים , סוגים של הדגשה וכן הלאה.

בימינו ישנן סוגים שונים של תמלול כמו לדוגמא:

תמלול ראיונות
תמלול של הרצאות
תמלול של שיחות
תמלול משפטי
תמלול של הקלטות
תמלול של פגישות

במאמר נפרט על אותם גווני התמלול הקיימים

תמלול דיונים משפטיים – הינו תמלול שמייצג שיחה והוא מיוצג כראיה בפני בית המשפט.
תמלול של ראיונות – המרה של ראיונות מוקלטים מקובץ שמע לטקסט כתוב, יש מקרים שבהם אותן הקלטות לא מבוצעות בתנאי שטח נוחים, קיימים רעש והמולה ברקע אשר מפריעים לשמיעה ומשום כך, תמלול ראיונות נותן את האפשרות להשיג את הראיון על גבי כתב.
תמלול שיחות – ברוב הפעמים נערכו בשביל צורך משפטי, ישנם גם כן שיחות טלפון מוקלטות ומסיבה זו החובה היא להמיר את אותן שיחות בשביל הצגה בבית המשפט.
תמלול הקלטות – המרה של הקלטות מקבצי שמע לטקסט.
תמלול הרצאות – מקבלים הרצאה המוקלטת על גבי קובץ שמע והופכים את ההרצאה לטקסט כתוב

תמלול באיכות גבוהה

בשביל שאותו תמלול יצא מקצועי, חשוב מאוד שלמתמלל יהיו את כל כישורים ומיומנויות שמתאימים לכך לדוגמא:

שמיעה חדה, ידע טוב של השפה המדוברת, המתמלל צריך להיות בקיא בתוכן אותו הינו מתמלל, אם לדוגמא התמלול עוסק בתוכן משפטי, צריך שיהיה לו את ההיכרות עם אותם מונחים מתחום המשפט.

בנוסף קיים צורך בסבלנות רבה כיוון שלעתים צריך להקשיב לקטע לא מעט פעמים בשביל לפענח את הנאמר כיוון שאם לא, עשוי להיווצר מחסור בטקסט הכתוב.

איך בוחרים מתמלל?

תמלול שיחות טלפון - תמונה
תמלול שיחות טלפון – תמונה

בפנייה למתמלל, מומלץ לברר איתו את הנקודות הנ”ל:
האם יש לו את הנסיון בתמלול של קובץ שמע ואם הוא גם תמלל כל מיני סוגים של הקלטות.

בענף התמלול ישנן כמה תוכנות תמלול, תבדקו באיזה סוג של תוכנה הוא נעזר, כאשר הוא לא יודע לציין באילו תוכנות הוא מתמלל, כנראה שהוא אינו מתמלל מנוסה.

אם הוא עשוי לתמלל קבצים בעלי איכות שמיעה ירודה, למתמללים בעלי נסיון ישנן תוכנות המשפרות קבצים של אודיו וגם הקלטות באיכות נמוכה הם יכולים לתמלל.

זה היה מאמר בנושא תמלול שיחות טלפון למענכם ובשבילכם.

 

תמלול

 

ממיר אודיו לטקסט

תמלול משפטי

העסקת מתמלל פרילנסר

תכנן כמה

 

https://www.youtube.com/watch?v=MR4v8m9lU7A

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *